Chytrá čistírna se značkou CZECH MADE

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. se stala držitelem značky CZECH MADE na svou jedinečnou a inovativní službu ENCELADUS – systémová telemetrie pro soustavy domovních čistíren odpadních vod.

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. založena roku 1992 je významnou rodinnou firmou se sídlem ve Zlínském kraji. Působí zejména v oboru elektrotechnických komunikací a informačních technologií ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí. Nosnými produkty firmy jsou výstavba a provoz datových sítí, systémů pro varování obyvatelstva, kabelové televize a obecních infokanálů. Systémový monitoring a telemetrie se zaměřením na soustavy čistíren odpadních vod je nová dynamicky se rozvíjející aktivita. V současné době společnost udává celorepublikový trend v oblasti decentrálního čištění odpadních vod s telemetrickým řídicím systémem na venkově a odloučených místních částech měst, kde je ekonomicky neefektivní budovat centrální kanalizační systémy.

Systémová telemetrie ENCELADUS je inovativní a ekologické řešení, jehož podstatou jsou obecní soustavy domovních ČOV s chytrou telemetrií, které jsou provozovány jednou odborně způsobilou osobou prostřednictvím služby ENCELADUS. Tato technologie umožňuje budování obecních soustav domovních ČOV propojených on-line monitoringem s možností vzdáleného řízení provozních stavů jednotlivých čistíren. Firma doteď instalovala v České republice telemetrii ENCELADUS do více než 400 domovních čistíren odpadních vod v 12 obcích.

Firma je také hrdým nositelem několika ocenění: Vizionář 2019, Inovace roku 2019, Rodinný podnik, 2. místo v Mezinárodní ceně inovací v kategorii Cirkulární ekonomika a uhlíková neutralita, 2. místo v soutěži Egovernment The Best 2020 a cena Strait of Magellan Award za inovace a průzkum. V letošním roce 2021 se stala držitelem značky CZECH MADE na své chytré měření stavu čistíren odpadních vod ENCELADUS.

Více informací o telemetrii ENCELADUS můžete získat v odkazu: www.enceladus.cz